Hello Kraków – ale to już było… Kilka lat temu był taki program o mieście

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku na platformie Play Kraków odbyła się premiera nowego programu Hello Kraków, który zastąpił serwis informacyjny Kraków Play News. Okazuje się, że filmiki pod wspólnym tytułem „Hello Kraków” były emitowane w internecie kilka lat temu.

O Hello Kraków sprzed kilku lat przypomniał serwis „Co jest nie tak z Krakowem”. „Myślicie że format „Hello Kraków” to autorski pomysł spółki Kraków5020? Taki wuj. Przez trzy lata „lajfstajlowy” program o tej nazwie prowadziła Pani Ewa Warta- Śmietana, w celu promocji miasta, w Polsce oraz poza jego granicami, zwłaszcza dla amerykańskiej Polonii. Mówi Wam to coś? Brzmi bliźniaczo podobnie?” czytamy na Facebooku „Co jest nie tak z Krakowem”. Autor wpisu pyta, czy autorzy nowego programu nie rozmawiali z autorką, producentką i pomysłodawczynią oryginalnego „Hello Kraków” i sugeruje, że mogło dojść do naruszenia własności intelektualnej.

Rzeczywiście – w sieci internetowej można znaleźć odcinki serii zatytułowanej „Hello Kraków”. Wciąż dostępny jest także profil na Facebooku z informacją, że projekt został zakończony w 2020 roku.

Fot. screen FB Hello Kraków

O komentarz do tych informacji i sugestii o możliwych kłopotach zapytaliśmy rzecznika spółki Kraków5020 Filipa Szatanika. – Nazwa „Hello Kraków” nie jest znakiem zastrzeżonym, za chwilę może ktoś tak nazwać wypożyczalnię rowerów. także formuła programu nie jest objęta ochroną wartości intelektualnych – stwierdził Filip Szatanik.

Jeszcze do niedawna na platformie Play Kraków pojawiały się serwisy informacyjne Play Kraków News. Ich uruchomienie spotkało się z fala krytyki – ze względu na wysokie koszty i bardzo słabą oglądalność programów. Radni powołali specjalna komisję doraźną, która sprawdza wydatki spółki Kraków5020. Play Kraków news zostało nazwane drugą miejską telewizją, bo serwis wideo prowadzi także Urząd Miasta.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie