In vitro w Krakowie. Kamery ważniejsze niż dzieci? I rozpętała się burza!

Musisz przeczytać

Jeszcze nie ma oficjalnej dyskusji nad projektem uchwały w sprawie finansowania in vitro z budżetu miasta, a już mamy burzę w mediach społecznościowych. Wywołał ją wpis radnego Łukasz Wantucha, który stwierdził, że dla niego ważniejsze są kamery monitoringu niż dzieci.

„Popieram in vitro, ale nie wiem jeszcze, jak będę głosował przy tej uchwale – najważniejsze pytanie, czy stać nas, aby wydać 2,9 mln zł w tak trudnych czasach?” – zaczął jeszcze dość spokojnie radny Łukasz Wantuch.

Ostro zareagowała radna niezależna Alicja Szczepańska. „Widzę że jeden radny chce to, inny tamto, a jeszcze inny chce wszystko w kryzysie. Przykład: czy w tak trudnych czasach potrzebne są kamery w Twoim rejonie dla Twojej wielkości? Tak bardzo oderwane od standardów. Kamery czy in vitro. Co ważniejsze?” – pytała radna.

Odpowiedź Łukasza Wantucha była krótka: kamery. I się zaczęło…

„To jest Twoja buta i narcyzm, bo Twój ból jest większy niż mój” – ripostowała Alicja Szczepańska. Michał Starobrat radził, by Łukasz Wantuch skasował wpis o tym, że kamery są ważniejsza niż dzieci.

„Dla mnie kamery są najważniejsze. Ważniejsze nie tylko od dzieci, ale od wszystkich innych projektów razem wziętych. Jeżeli uda mi się zrealizować to zadanie, przy sprzeciwie wszystkich, to znaczy, że mogę robić rzeczy niemożliwe. Dlatego mam obsesję na ich punkcie” – upierał się przy swoim Łukasz Wantuch.

Jeden z dziennikarzy zwrócił jednak radnemu uwagę, że skoro na konferencji prasowej na temat in vitro w Krakowie przewodniczący rady pojawił się z pełnomocniczką prezydenta, to program musi mieć akceptację prezydenta Majchrowskiego, a ten zapewne przekona radnych Przyjaznego Krakowa do głosowania.

„Łukasz, jesteś mistrzem, kolejny post dla klikalności, jestem przekonany, że wiem, jak zagłosujesz zarówno Ty jak i Twój klub, w większości, argumentów finansowych nie używaj w tej kwestii, nikogo tym nie przekonasz” – kolejny komentarz zamieścił szef klubu KO Andrzej Hawranek.

Projekt uchwały dotyczący finansowania in vitro z budżetu miasta będzie przedmiotem obrad na sesji 24 marca. Zapowiada się bardzo gorąca debata…

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca