Inauguracja działalności fundacji Collegium Voytylianum. Powstała, by odkrywać, badać i upowszechniać myśl Karola Wojtyły

W Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich zainaugurowano dzisiaj  działalność fundacji Collegium Voytylianum. Fundacja powstała, by odkrywać, badać i upowszechniać myśl kardynała Karola Wojtyły.

– Trzeba pokazywać prawdę o Karolu Wojtyle – św. Janie Pawle II, o jego wielkości, w dużej mierze o ciągłej aktualności jego przemyśleń i dzieł – powiedział podczas inauguracji abp Marek Jędraszewski. W swoim wystąpieniu abp Jędraszewski podkreślił, że to w Krakowie rodziła się antropologiczna myśl kard. Karola Wojtyły, która jest kluczem do zrozumienia jego najważniejszych dokumentów pontyfikatu. To w Krakowie rodziło się duszpasterstwo małżeństw i rodzin, w które był zaangażowany; to w Krakowie uczył się rozumienia wyzwań społecznych.

– Konieczne jest to, by pokazywać wielkie dziedzictwo, z którego on wyrastał, które tworzył i które przekazał nam – Krakowowi, archidiecezji krakowskiej, Polsce, Kościołowi katolickiemu. Trzeba pokazywać prawdę o nim, o jego wielkości, w dużej mierze o ciągłej aktualności jego przemyśleń i dzieł – mówił abp Jędraszewski uzasadniając powstanie fundacji Collegium Voytylianum.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Prezesem zarządu fundacji Collegium Voytylianum jest ks. dr Rafał Wilkołek, a radę fundacji tworzą ks. prof. Robert Woźniak, ks. prof. Grzegorz Hołub, ks. dr Paweł Gałuszka, ks. dr Michał Wilkosz, ks. dr Wojciech Baran.

Patrycja Bliska 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie