InPost otworzy w Krakowie ogromne centrum logistyczne

We wrześniu przyszłego roku nowe centrum logistyczne InPostu ruszy w parku City Logistics Kraków I przy ul. Cementowej.

– W 2020 roku bardzo istotnie rozbudowaliśmy infrastrukturę i powiększyliśmy możliwości obsługi przesyłek o ponad 40 proc. Dotyczy to zarówno liczby Paczkomatów InPost, których sieć przekroczyła już 9000, jak też liczby sortowni i centrów logistycznych. Jednak wolumeny rosną szybciej niż zakładaliśmy – dlatego nie zwalniamy tempa – argumentuje decyzję Rafał Brzoska, prezes InPostu w oficjalnym komunikacie firmy.

Obiekt o powierzchni 9 040 m kw. zostanie wybudowany przez Panattoni we wrześniu 2021 roku. Ulica Cementowa położona jest blisko węzła trasy S7, łączącej Kraków z Warszawą i Trójmiastem. Szybko można stąd też dotrzeć do autostrady A4, biegnącej od granicy niemieckiej, przez Górny Śląsk po granicę z Ukrainą.

– Powierzchnie w parkach miejskich są kluczowym ogniwem usprawniającym operacje na linii e-sklep – firma kurierska – konsument. Znacząco ułatwiają dystrybucję towarów na etapie tzw. ostatniej mili i maksymalnie skracają czas dostawy przesyłek do odbiorcy. Bez wątpienia, Kraków z dużą liczbą mieszkańców (800 tys.) i bogatym rynkiem zbytu musi budzić zainteresowanie tych firm, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży. Skrócenie łańcucha dostaw to obecnie priorytet wielu firm logistycznych – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie