Jacek Majchrowski o igrzyskach w Krakowie: rząd musi zagwarantować finansowanie

facebook

Prezydent Jacek Majchrowski odniósł się do informacji na temat przyjęcia przez Kraków roli gospodarza III Igrzysk Europejskich. Zapewnia, że miasto jest gotowe na ich organizację, stawia jednak warunek: wydarzenie nie może obciążyć miejskiej kasy.

Przypomnijmy, informacja o tym, że Kraków ma być kandydatem do organizacji igrzysk pojawiła się w ubiegłą sobotę. Z taką inicjatywą – jak przekonuje Jacek Majchrowski – wystąpili do niego przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego i marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

– Jak wynika z rozmów, inicjatywa cieszy się też dużym poparciem wicepremier Beaty Szydło. Ponieważ nie można przyznać organizacji igrzysk regionowi, tylko musi być wskazane miasto-gospodarz, marszałek oraz prezes PKOL zapytali mnie o możliwość zaangażowania się Krakowa w tę inicjatywę – informuje na swoim facebookowym profilu Jacek Majchrowski.

Prezydent zaznacza, że jak na razie nie są znane ani szczegóły organizacyjne, ani rzeczywiste koszta przedsięwzięcia.

Jednocześnie zapewnia premiera Mateusza Morawieckiego, że miasto jest gotowe wespół z Małopolską aplikować o miano gospodarza igrzysk „pod warunkiem uzyskania gwarancji rządowych, tak, by wydarzenie nie obciążyło budżetu miasta”.

Dodaje, że taka informacja została przezeń przekazana Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Zobacz także