Jacek Majchrowski: zwolnień w Urzędzie Miasta nie będzie

Jan Lorek

Póki jest to możliwe, zwolnień w Urzędzie Miasta nie będzie – zapewnia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Oszczędności w magistracie mogą polegać na nieprzyjmowaniu nowych osób na stanowiska zwolnione przez urzędników odchodzących na emeryturę.

Prezydent Jacek Majchrowski był gościem Radia Kraków. W porannej rozmowie był pytany m.in. czy W roku 2021 magistrat i jego jednostki będą planować restrukturyzację, zwolnienia urzędników. – Jeśli wszędzie się mówi o dbaniu o pracownika, dlaczego wymaga się ode mnie, żebym ja zwalniał? Zwolnienie urzędnika to problem dla jego rodziny. Dlaczego mam to robić? Zwolnienia urzędników… Nie chodzi o pojedyncze osoby. Jak ktoś odchodzi na emeryturę, nie przyjmujemy na jego miejsce nowej osoby, chyba że to jakieś wyjątkowe stanowisko. Zwolnienia grupowe oznaczają znacznie gorszą obsługę mieszkańców – stwierdził prof. Jacek Majchrowski.

Dopytywany – Czyli zwolnień nie będzie? – zadeklarował – Nie. Póki jest to możliwe, nie będzie.

Prezydent przyznał, że straty finansowe miasta z powodu Covid to około ćwierć miliarda. – Liczyliśmy, że może to dojść do miliarda – zaznaczył jednak prezydent Krakowa.

Cała rozmowa na Radio Kraków S.A. (radiokrakow.pl).

(red)

Zobacz także