Jak stać się lepszym właścicielem pupila?

Musisz przeczytać

Nie bez powodu mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeśli posiadasz czworonoga i zależy Ci na ty, aby być także przykładnym przyjacielem dla swojego pupila – znajomość odczytywania psich zachowań to podstawa. Odpowiednia dawka ruchu i zabawy, a także pełnowartościowa dieta pozwoli Twojemu zwierzakowi na długie i szczęśliwe życie. Co powinieneś wiedzieć jako dobry opiekun pupila? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych praktyk, które pozwolą wieść szczęśliwsze życie zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom. 

1. Zdrowa dieta do podstawa

2. Jak być lepszym opiekunem dla zwierzęcia?

3. Dwie rzeczy, przed tym powinieneś się powstrzymać

Zdrowa dieta do podstawa

Zasada „jesteś tym, co jesz” sprawdza się również w przypadku psów. Każdy właściciel psa powinien wykazać się szczególną troską podczas wybory karmy – bytowej lub weterynaryjnej. W podjęciu takiej decyzji z pewnością pomoże weterynarz. Sposób odżywiania jest uzależniony od rasy, wieku i indywidualnych potrzeb psa. I tak np. karma dla shih tzu w zooart.com.pl będzie różniła się od karmy dedykowanej dużym psom pracującym. 

Nie można także bazować na jednym rodzaju karmy przez cały okres życia zwierzęcia. Wraz z jego wiekiem zmieniają się potrzeby jego organizmu, zwalnia też metabolizm.

Jak być lepszym opiekunem dla zwierzęcia?

To pytanie z pewnością trapi wielu właścicieli psów i nie tylko. Warto bazować na doświadczeniu weterynarzy i behawiorystów i śledzić blog miłośników zwierząt. Dzięki temu będziesz na bieżąco z poradami dotyczącymi właściwej pielęgnacji psa, suplementacji sezonowej lub zależnej od indywidualnych potrzeb zwierzęcia. 

Porady dotyczące zabaw, tresury i innych aspektów, które będą interesujące dla opiekuna zwierzaka to wartość dodana takiego miejsca. W codziennym pędzie ciężko być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami i trendami w zakresie opieki nad pupilem – śledzenie takiego jednego sprawdzonego miejsca to zdecydowanie dobry kierunek. Pozwoli doedukować się w zagadnieniach, które mogą być przydatne – czyli np. co robić kiedy zwierzę się zagubi i jak do tego zawczasu nie dopuścić, jak rozpoznać najpopularniejsze schorzenia, jak zabezpieczyć okna przed ucieczką kota i wiele, wiele innych. Taka systematyczna lektura pozwoli podnieść jakość relacji i interakcji ze zwierzęciem.

Dwie rzeczy, przed tym powinieneś się powstrzymać

Dobro zwierzęcia to nadrzędny cel, który przyświeca jego opiekunowi. Czasem jednak można nieświadomie uzyskać skutek odwrotny od zamierzonego i przyczynić się do wyrządzenia przykrości Twojemu psu. O jakich przykładach mowa?

To, że pies oblizuje się podczas przytulania przez opiekuna nie oznacza wcale, że nagle zrobił się głodny. Intensywne oblizywanie się (czemu towarzyszy także odwracania kufy) to nic innego jak oznaka, że pies czuje się w tej sytuacji niekomfortowo. Typowe dla ludzi przejawy czułości takie jak całowanie czy przytulanie u większości psów nie są miłymi doświadczeniami. Nauka odczytywania psich sygnałów to podstawa w zdrowej relacji z psem.

Drugi aspekt dotyczy podkarmiania. To, że na dźwięk otwieranej lodówki pies znajduje się tuż obok niej wcale nie oznacza, że zgłodniał pomiędzy posiłkami i wymaga kolejnego, bonusowego karmienia. Większość psów wykazuje wilczy apetyt – regularne uleganie błagalnym spojrzeniom czworonogów może mieć przykre konsekwencje. Nadwaga u psów tak jak w przypadku ludzi nie prowadzi do niczego dobrego. Otłuszczone narządy, problemy z kręgosłupem i stawami, trudności w poruszaniu się – to tylko ułamek przykładowych konsekwencji.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca