Jak wygląda manicure i pedicure słonic? Zwierzaki mają pomalowane paznokcie zielonym lakierem… [wideo]

Słonica Baby podczas manicure / fot. ZOO Kraków

To nie żadna fanaberia! Słonice z krakowskiego ZOO muszą mieć zadbane stopy i paznokcie, a zabiegi pielęgnacyjne przynoszą im wielką radość. Chętnie podają opiekunom łapy, a pracownicy ogrodu zoologicznego pielęgnują skórki i pazury tych ogromnych zwierzaków. Na koniec słonie mają malowane paznokcie na zielono… Koniecznie zobaczcie wideo!

Zielony lakier to środek odkażający i lekarstwa. W nagrodę Baby i Citta otrzymują owocowe smakołyki. Zobaczcie, zabiegi pielęgnacyjne 60-letniej słonicy Baby.

Manicure słonicy Baby

Wiecie, że nasze słonice regularnie mają robione manicure i pedicure? To nie żadna fanaberia, tylko konieczność. Ich opiekunowie muszą bardzo dbać o stan ich potężnych stóp i paznokci. Słoń ma bardzo delikatną skórę w tej okolicy. Manicure jest prawie identyczny jak w salonie kosmetycznym. Polega na wyrównaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci. A na koniec malowanie na zielono 🙂 – środkami odkażającymi i lekarstwami. Baby i Citta, jak chyba wszystkie kobiety, lubią te zabiegi. Na komendę podają nogę do korekty. W nagrodę za cierpliwość i współpracę otrzymują smakołyki. Zobaczcie jak wygląda manicure naszej seniorki, 60-letniej Baby 🙂

Opublikowany przez ZOO Kraków Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Zobacz także