Jak zabraknie miejsc w szpitalach w Krakowie i Małopolsce, pacjenci będą przewożeni do innych województw

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przyznał, że sytuacja pandemiczna w naszym regionie jest dramatyczna. Dlatego rozważana jest możliwość przewożenia pacjentów z koronawirusem z Krakowa i Małopolski do innych województw. Niewykluczone, że niektóre szpitale w Krakowie całkowicie wstrzymają planowane zabiegi i operacje.

Oficjalnie nadal w szpitalach w Krakowie i Małopolsce są wolne łóżka covidowe, także te na intensywnej tarapii. Do respiratora można podłączyć jeszcze 13 pacjentów, ale tylko przez świąteczny weekend takiego urządzenia wymagało 36 nowych chorych na koronawirusa. Wojewoda zapowiada, że baza 410 łóżek z respiratorami zwiększy się o kolejne 20 miejsc dla najciężej chorych, ale przyznaje też, że – jeśli będzie taka konieczność – nie wyklucza „relokacji pacjentów pod respiratorami do innych województw”. Zaznacza, że taka decyzja nie została jeszcze podjęta.

– Być może będzie konieczność, by część placówek krakowskich całkowicie wstrzymała planowane zabiegi zachowawcze – nie ukrywa wojewoda małopolski.

Przez ostatnie dwa dni mamy spadek liczby nowych zakażeń w Małopolsce, ale mimo tego wzrosła liczba osób, które trafiły do szpitala i wymagają podłączenie do respiratora.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie