Jarmark Wielkanocny odbędzie się na Rynku Głównym mimo pandemii? Jest taki plan

Jarmark Wielkanocny planowany jest w dniach od 26 marca do 5 kwietnia. 

„Wydział Spraw Administracyjnych podjął działania mające na celu udostępnienie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej terenu Rynku Głównego, celem organizacji Jarmarku Wielkanocnego” – poinformował magistrat.

W ubiegłym roku wydarzenie nie odbyło się, tak samo jak wiele innych cyklicznych imprez na terenie Krakowa. Tym razem ma być inaczej, a miasto planuje organizację imprezy z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– Pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej mamy nadzieję, że w tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się przy zachowaniu koniecznego reżimu sanitarnego i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Naszym zamysłem jest, aby jarmark miał formę rozproszoną. Dopełniamy wszelkich starań aby szybko i sprawnie udostępnić teren Rynku Głównego lub jeśli zajdzie taka potrzeba również Małego Rynku, oczywiście jeżeli sytuacja epidemiczna i wytyczne sanepidu na to pozwolą – wyjaśnił Tomasz Popiołek Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa w rozmowie z oficjalną stroną miasta.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie