Nagły zwrot akcji w Wiśle Kraków. Jest decyzja Jerzego Brzęczka!

Jerzy Brzęczek przestał być trenerem Wisły Kraków. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze klubu.

Jeszcze w niedzielę nie zanosiło się na takie rozwiązanie, bo zarząd zamierzał dać trenerowi jeszcze jedną szansę. Ostatecznie decyzję podjął jednak sam szkoleniowiec, składając dymisję, którą przyjęły władze klubu.

Jerzy Brzęczek trenerem Wisły był od 14 lutego 2022 roku i poprowadził klub w 27 oficjalnych spotkaniach. Nie zdołał jednak utrzymać zespołu w Ekstraklasie, a w I lidze zostawia Wisłę na ósmym miejscu. Wprawdzie początek sezonu był całkiem dobry, ale w ostatnich pięciu meczach Wiślacy ponieśli cztery porażki i tylko raz zremisowali. Po ostatnim przegranym spotkaniu część kibiców odgrażała się w mediach społecznościowych, że nie przyjdą na kolejne mecze, dopóki trenerem Wisły będzie Jerzy Brzęczek.

[Kᴏᴍᴜɴɪᴋᴀᴛ]Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu.▶️ bit.ly/JB_Dziekujemy

Posted by Wisła Kraków on Monday, October 3, 2022

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem piłkarzy Białej Gwiazdy. Klub zamierza poinformować o tym w osobnym komunikacie. Trudno spodziewać się, by w krótkim czasie władzom klubu udało się znaleźć nowego trenera na dłużej, stąd spekulacje, że na razie Wiślacy zastosują rozwiązanie tymczasowe.

Jerzy Brzęczek zwolniony z Wisły Kraków. Jest faworyt na jego stanowisko

Jerzy Brzęczek to były piłkarz, a obecnie trener piłkarski. W reprezentacji narodowej rozegrał 42 mecze. Selekcjonerem polskiej reprezentacji był w latach 2018-2021. Wcześniej był trenerem Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, GKS Katowice i Wisły Płock. Z większości tych klubów odchodził po serii przegranych jego podopiecznych. Trenerem Wisły Kraków został 22 lutego 2022 roku. W czerwcu – mimo spadku z Ekstraklasy – umowa została przedłużona do czerwca 2023 z opcją dalszej współpracy, gdyby Wisła wróciła do grona najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce.

(red)

Potrzebujesz dobrego mechanika samochodowego? Sprawdź Q Service Castrol!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie