Jeszcze w marcu pierwsze remonty ulic

Pod koniec marca ruszą pierwsze nakładkowe remonty krakowskich ulic. Urzędnicy chcą wykorzystać łagodną zimę i zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę, by rozpocząć remonty jak najszybciej. Dzięki temu jest szansa, że uda się zakończyć jak największą liczbę prac przed Światowymi Dniami Młodzieży, które będą odbywały się w Krakowie pod koniec lipca.

Pierwszymi ulicami, które zostaną objęte naprawami nakładkowymi będą: al. Focha, al. Kijowska, ul. Piastowska, ul. Wielicka, ul. Fieldorfa-Nila, ul. Tetmajera, ul. Wiślickiej, ul. Pińczowskiej, ul. Powstańców, ul. Meissnera, ul. Heltmana i ul. Weissa.

– Dzięki temu mamy mniej napraw awaryjnych. Początkowo zakładaliśmy, że nakładki wytrzymają przez dwa, trzy lata, do czasu gruntownych remontów, ale już teraz widzimy, że ich trwałość jest dłuższa. Poza tym kierowcy odczuwają większy komfort jazdy, bo asfalt wymieniany jest na długim odcinku – mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Pierwsze remonty nakładkowe zostały wykonane w Krakowie w 2013, od tego czasu system ten zyskuje na popularności, gdyż jest szybszy i tańszy niż gruntowne modernizacje poszczególnych ulic. W ubiegłym roku wykonano aż 317 takich napraw. W tym roku nacisk kładziony jest na ulice, które będą kluczowe w organizacji ruchu w czasie Światowych Dni Młodzieży, które w dniach 26-31 lipca będą odbywały się w Krakowie.

(pt)

fot. Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie