Specjalny dzień w krakowskim ZOO. Na odwiedzających czekają niespodzianki

Musisz przeczytać

We wtorek w krakowskim ZOO obchody Światowego Dnia Oceanów. Na pierwsze 1000 dzieci w kasie będzie czekała niespodzianka, a na terenie ZOO pojawi się ciekawa instalacja „morska”.

Dzięki niej mali i duzi goście ZOO będą mogli odkryć morskie ciekawostki, dowiedzieć się jak podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje konsumenckie oraz jak podjąć aktywne działania na rzecz ochrony morskiego życia.

– Każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o ekosystemach morskich i zrównoważonym rybołówstwie zapraszamy przede wszystkim we wtorek, ale i w kolejne dni. Instalację-wystawę będzie można oglądać do końca czerwca przy pingwiniarni, a od wtorku do piątku o 14.00 planujemy też zagadki morskie dla dzieci. Na naszym fanpagu ZOO Krakow – przez cały tydzień – będziemy też pokazywać zagrożenia przed jakimi stoją oceany. Podpowiemy także co każdy z nas może zrobić, aby ratować morza i oceany – informuje ZOO.

8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów. Został ustanowiony przez rząd Kanady w 1992 roku, a w 2009 roku oficjalnie uznany przez ONZ.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca