Już od 22 marca wiosenny Restaurant Week i Breakfast Week

Od 22 marca krakowskie restauracje zapraszają na festiwal kulinarny Restaurant Week. Warto pospieszyć się z rezerwacjami, bo miejsca w najlepszych lokalach szybko się kończą.

Hasło przewodnie tej edycji Restaurant Week to #FoodSoundsGood, bo jedzenie można nie tylko smakować lub powąchać, ale także usłyszeć. Przy stole możemy chrupać, kroić, siekać, nawet mlaskać z zachwytu, co w niektórych kulturach uznawane jest za wyraz najwyższego uznania dla smaku potraw. Możemy też o jedzeniu rozmawiać, a nawet się o nie kłócić. I do tego wszystkiego zachęcają organizatorzy Restaurant Week, obiecując „koncertowe” doświadczenia kulinarne. W całej Polsce w wydarzeniu udział weźmie prawie 400 lokali, a w Krakowie i okolicach – aż 47. Każda restauracja przygotuje dwa zestawy menu złożone z trzech dań (przystawka, danie główne i deser) spoza regularnej karty w specjalnej cenie 69 zł. Do tego gratis otrzymamy tez powitalny koktajl. W czasach, kiedy jedno tylko danie nierzadko kosztuje więcej to bardzo atrakcyjna oferta. Dodatkowo można otrzymać zniżkę 15 zł na całą rezerwację przy płatności kartą Visa.

Wśród 47 krakowskich restauracji biorących udział w festiwalu znajdziemy bardzo szeroką ofertę kuchni niemal z całego świata. Obok kuchni polskiej (m.in. restauracje: Kluska na Placu, Kuryer, Gospoda na Piastowskiej, Skansen Smaków w Kryspinowie), jest też bogata reprezentacja kuchni włoskiej (Molto, Trzy Papryczki, Corleone, Primo, Tre Sorelle i inne), orientalnej (Indus Tandoor, Edo Fusion, Yana Sushi), czy żydowskiej (AWIW). Nie zabraknie m.in. restauracji La Forchetta, uznanej za najlepszy debiut w poprzedniej, jesiennej edycji Restaurant Week.

Restauracyjne zestawy trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie www.restaurantweek.pl. Dzięki temu mamy pewność, że spędzimy czas w wymarzonym miejscu, a restauracje mogą odpowiednio zaplanować zamówienia i dzięki temu – w myśl filozofii #SzanujJedzenie, ograniczyć do minimum marnowanie jedzenia. Podczas rezerwacji trzeba wybrać dzień i godzinę rezerwacji, liczbę osób oraz to, których zestawów dań chcemy spróbować. Znajdziemy wśród nich sporo propozycji dla wegetarian.

Absolutną nowością jest towarzyszący głównemu festiwalowi projekt Breakfast Week. W 10 miejscach śniadaniowych codziennie o 9.00 i 10.30 na gości czekają bogate zestawy śniadań w specjalnej cenie 33 zł. W ramach prezentu do każdej rezerwacji Goście otrzymają kawę z napojem roślinnym Alpro Barista. Rezerwacji można już dokonywać pod tym linkiem

A ja już niedługo, dzięki współpracy z organizatorami Restaurant Week, będę mógł zrecenzować kilka festiwalowych menu, a o efektach napiszę na KRK News. Dla czytelników będzie też konkurs na Facebooku, w którym będzie można wygrać bezpłatne zaproszenie dla 2 osób do wybranej restauracji. Bądźcie czujni!

Szymon Gatlik
Przewodnik kulinarny i winiarski, miłośnik lokalnej kuchni, członek Slow Food International, międzynarodowej organizacji dbającej o “dobre, czyste i sprawiedliwe” jedzenie. Ekspert programu Polskie Skarby Kulinarne. Jest m.in. autorem tras kulinarnego zwiedzania Krakowa i jedynym certyfikowanym przewodnikiem po krakowskiej winnicy Srebrna Góra.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie