Już tylko miesiąc do otwarcia Zakrzówka (galeria)

Prace za Zakrzówku na ostatniej prostej. Jak podaje Zarząd Zieleni Miejskiej, park i pływające pomosty są już prawie gotowe. Zakończono prace przy budowie ścieżek spacerowych, części obiektów małej architektury w północnej części przyszłego parku oraz balustrad wokół całego terenu. Trwają procedury odbiorowe przy kąpielisku. Park zostanie otwarty 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Na kąpielisko będziemy musieli poczekać dłużej – dyrektor ZZM Piotr Kempf zapowiedział jego otwarcie 22 czerwca. 

Budowa parku Zakrzówek ruszyła w sierpniu 2019 r. Na kąpielisku powstało pięć podwieszanych basenów, których dno wykonane jest z krat pomostowych, co zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort podczas kąpieli. Na terenie 60-hektarowego parku znajdą się też przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, miejsca piknikowe, wybieg dla psów, budynki z toaletami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, restauracja. Koszt całej inwestycji to blisko 60 mln zł.

ZZM planuje, aby wstęp na kąpielisko odbywał się od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. W sezonie letnim, na terenie kąpieliska będzie dyżurować minimum 11 ratowników w dni powszednie oraz minimum 14 ratowników w weekendy i święta. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo na terenie kąpieliska, pomosty będą wyposażone w 14 stanowisk dla ratowników z miejscem na sprzęt ratunkowy, oraz miejsca do cumowania łodzi ratunkowych. Ponadto kąpielisko będzie wyposażone w 7 szt. kół ratunkowych oraz 10 szt. tyczek ratowniczych. Od strony otwartego zbiornika, oraz pomiędzy zbiornikiem i skałami, zamontowane będą ochronne relingi linowe. Na wyposażeniu ratowników będą cztery łodzie: trzy wiosłowe i jedna motorowa. Przynajmniej jedna łódź ma na stałe patrolować otwarty teren kąpieliska. 

Wstęp na kąpielisko będzie bezpłatny, co na pewno zachęci wielu ludzi do odwiedzenia tego miejsca. Limit jednocześnie korzystających z kilku basenów i pomostów nie jest jeszcze dokładnie ustalony. ZZM zakłada, ze będzie to około 700/800 osób jednoczesnej. Wchodzący będą liczeni przez „kołowrotki” przy wejściach na kąpielisko, a kiedy limit się wyczerpie, kolejne osoby nie będą wpuszczane. Jak zapewnia ZZM, nie ma planów wprowadzenia płatnych biletów na kąpielisku.

fot. KRKnews

 

(JS)

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie