Kandydat na prezydenta Krakowa zaprasza seniorów na darmowe badania

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, seniorzy powyżej 65. roku życia będą mieli możliwość skorzystania z darmowych badań diagnostycznych przed Galerią Kazimierz.

Wszyscy seniorzy mogą liczyć m.in. na konsultację z internistą, dermatologiem, kardiologiem. Czekają ich też EKG, echo serca, USG jamy brzusznej, dermatoskopia, badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, morfologia.

Od godz. 9 do 16 medycy będą w stanie wykonać badania i udzielić porad od 100 do 150 osobom. Organizatorzy akcji poinformowali, że w przygotowanie wydarzenia zaangażowanych jest ok. 50 osób, w tym lekarze i wolontariusze.

Inicjatorem akcji jest kandydat na prezydenta Krakowa w kwietniowych wyborach Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

W ostatnim sondażu  przeprowadzonym przez IBRIS dla „Rzeczpospolitej”, Stanisław Mazur zajął ostatnie miejsce z poparciem na poziomie 5,7 proc. Wybory na prezydenta Krakowa odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura głosowania – w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba – będzie miała miejsce dwa tygodnie później, 21 kwietnia. 

Sondaż prezydencki w Krakowie. Gibała pierwszy, Kulig „czarnym koniem”, Miszalski dopiero czwarty

Jarek Strzeboński 

 

 

7 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie