Szybkie fakty

Kategoria Najnowsze
Data 15 lipca 2026
Czytanie ~1 min
Tematy AI, Monika Piątkowska, wybory
Najnowsze · 15 lipca 2026 · 1 min czytania

Kandydatka na prezydenta chce stworzyć w Krakowie stolicę sztucznej inteligencji. „Możemy być uczestnikami globalnej rewolucji”

Autor: Michał Lop Aktualizacja: 15.07.2026 Lokalizacja: Kraków

– Kraków ma wszystko, by stać się polską stolicą sztucznej inteligencji. Łączy mocne zaplecze akademickie, doświadczone kadry, rozwijające się firmy technologiczne i infrastrukturę, której mogą nam zazdrościć inne miasta – przekonuje Monika Piątkowski, kandydatka KO na prezydenta Krakowa.

Według Piątkowskiej rolą prezydenta jest połączyć potencjał miasta i przełożyć go na konkretne efekty: dobrze płatne miejsca pracy, rozwój krakowskich firm i nowe możliwości dla młodych ludzi, którzy chcą budować swoją przyszłość właśnie tutaj.

– Do tego potrzebna będzie dobra współpraca z rządem i instytucjami centralnymi. Właśnie tak chcę pracować dla Krakowa: łączyć ludzi, instytucje i możliwości, aby nasze miasto naprawdę wykorzystało swoją szansę – podkreśla Piątkowska.

– Możemy być czynnymi uczestnikami globalnej rewolucji AI – dodaje.

Przypomnijmy, że jeszcze nie ustalono jeszcze daty wyborów prezydenta Krakowa. Jest jednak coraz bardziej prawdopodobne, że odbędą się one we wrześniu.

Reklama