Kapitalna trasa! Tak pobiegnie 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Ostatnie dni, by zaoszczędzić…

fot. ZIS

Start i finisz godne imprez światowego formatu, a po drodze wszystko to, co w Krakowie najpiękniejsze. 13 października odbędzie się 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, do którego do końca lipca można zapisać się w promocyjnej cenie.

Oto najprostszy sposób na to, by amator mógł poczuć się niemal jak olimpijczyk. Tegoroczny krakowski półmaraton ma być nie tylko okazją do wyśrubowania wyników, ale również niezapomnianym przeżyciem.

Finisz w basku świateł

Dlatego właśnie zawodnicy wystartują sprzed TAURON Areny Kraków, największej hali sportowej w Polsce. Z kolei finiszować będą w blasku świateł tam, gdzie ciężkie boje toczyli najlepsi siatkarze czy piłkarze ręczni świata, czyli na płycie głównej areny!

To będzie wisienka na torcie, bo wcześniej zawodnicy zobaczą najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne zakątki Krakowa. Trasa, w porównaniu do ubiegłorocznej, uległa tylko niewielkim modyfikacjom.

I tak uczestnicy półmaratonu przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską.

Na trasie biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne jak kościół Mariacki czy Na Skałce.

Zawodnicy będą mogli również zobaczyć, jak w ciągu lat zmienił się Kraków. Pobiegną w okolicach Stadionów Miejskich im. Henryka Reymana i Cracovii, Kärcher Hali Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a także Centrum Kongresowego ICE czy kładki im. Ojca Bernatki.

Szczegółowy opis trasy, animacja przebiegu oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Najszybsi zaoszczędzą!

Okazuje się, że szybkość przyda się nie tylko podczas biegu, ale również… teraz! Jeśli bowiem ktoś zdąży zapisać się do 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski do końca lipca, wówczas zapłaci tylko 70 zł opłaty startowej. W sierpniu cena wzrasta do 100 zł. TUTAJ.

Szczegóły znajdują się w regulaminie, a zapisy prowadzone są TUTAJ.

Zobacz także