Kardynał Dziwisz będzie bohaterem kolejnego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele

Musisz przeczytać

Kolejny film braci Sekielskich o pedofilii w kościele będzie poświęcony m.in. kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi. Tomasz Sekielski poinformował o tym w reakcji na wtorkowy wywiad kard. Dziwiszem w TVN24.

Rozmowa Piotra Kraśki z byłym metropolita krakowskim i wieloletnim sekretarzem Karola Wojtyły, a potem papieża Jana Pawła II przyniosła falę komentarzy niepochlebnych dla bohatera wywiadu. Głównym tematem wywiadu była sprawa wykorzystywanego seksualnie mężczyzny, w sprawie którego u ówczesnego metropolity krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza miał interweniować ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Jedną z reakcji na stwierdzenie kard. Dziwisza, że nie widział filmu braci Sekielskich o pedofilii w kościele, był wpis w mediach społecznościowych Tomasza Sekielskiego. Poinformował w nim, że Stanisława Dziwisza będzie można zobaczyć w kolejnym dokumencie.

Wywiad skomentował również ks. Isakowicz-Zaleski. – Jestem zażenowany ciągłym „nie pamiętam”, „nie słyszałem” – stwierdził na Twitterze. I zapowiedział, że w środę wieczorem to on będzie gościem TVN24 i odniesie się do stwierdzeń kardynała Dziwisza.

Kard. Stanisław Dziwisz mówił m.in., że nie przypomina sobie rozmowy z ks. Isakowiczem-Zaleskim i że o całej sprawie dowiedział się z mediów. – Chcą przerzucić na mnie odpowiedzialność, ale ja tej odpowiedzialności nie miałem. Nie miałem wiedzy – zapewniał były metropolita krakowski.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca