Kardynał Dziwisz trafił do szpitala. „Prośba o modlitwę”

Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do Szpitala Uniwersyteckiego – przekazała Archidiecezja Krakowska. Powodem hospitalizacji jest trwająca od kilku dni infekcja dróg oddechowych.

 W sobotę 23 grudnia  Archidiecezja Krakowska poinformowała, że Ksiądz Kardynał udał się do Szpitala Uniwersyteckiego.  Powodem hospitalizacji jest przedłużająca się infekcja dróg oddechowych.

 „Informujemy, że Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął proponowaną mu hospitalizację w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ze względu na istniejącą od kilku dni infekcję dróg oddechowych” – przekazała w komunikacie Archidiecezja Krakowska. Ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Krakowie poprosił o modlitwę w intencji kardynała.

Jak zapewniono, ksiądz kardynał zdaje sobie sprawę, że jest to okres Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej „łączy się w modlitwie z całą Archidiecezją, polecając Bogu wszystkich mieszkańców Krakowa i modląc się przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa za całą naszą Ojczyznę”.

Stanisław Dziwisz ma 84 lata. Niespełna rok później, w marcu 2006 roku, Benedykt XVI podjął decyzję o podniesieniu Stanisława Dziwisza do godności kardynalskiej – w uznaniu pracy i oddania Kościołowi.

8 grudnia 2016 roku papież Franciszek przyjął rezygnację kard. Dziwisza z funkcji metropolity krakowskiego.

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie