Karetka stanęła w ogniu. Na nową potrzeba 100 tysięcy złotych. Jest zrzutka

Karetka Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna nie nadaje się do użytku. Podczas akcji w nocy z 10 na 11 marca stanęła w ogniu. Nikomu nic się nie stało, ale potrzebny jest nowy ambulans. Koszt zakupu – 100 tys. złotych. Ruszyła zrzutka pieniędzy na ten cel.

„Ostatnia noc okazała się dla nas tragiczna. Z 10 na 11 marca jechaliśmy naszym ambulansem, który nagle stanął w ogniu. Na szczęście zachowaliśmy zimną krew i tylko dzięki opanowaniu naszych wolontariuszy nikomu nic się nie stało. Udało nam się uratować profesjonalne wyposażenie, ale ambulans nie nadaje się do użytku – opowiadają wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej z Myślenic. I apelują: potrzebujemy Waszej pomocy, by nadal móc pomagać innym! Organizują zbiórkę pieniędzy na zakup nowej karetki – Ratujemy życie ludzi, teraz sami potrzebujemy pomocy. Zbieramy na nową karetkę | zrzutka.pl

Na nowy ambulans potrzeba 100 tys. złotych. Zebrane wcześniej oszczędności zostały wydane na remont samochodu w lutym.

„Z ambulansem, który minionej nocy spłonął wiąże się wiele dobra oraz pozytywnych wspomnień. Przez wolontariuszy nazywana „Rudą” pomagała służyć m.in. w czasie pielgrzymek z Myślenic, Krakowa, a na nawet podczas Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej do Częstochowy. Nie zabrakło Nas w Watykanie, czy na Światowych Dniach Młodzieży. Dodatkowo można Nas zobaczyć na corocznych Dniach Myślenic oraz wielu innych dużych imprezach w województwie małopolskim. Nie zapominamy też o najmłodszych – to właśnie od najmniejszego staramy się uczyć zasad pierwszej pomocy, aby to Oni mogli pomagać innym. Przez blisko 30 lat organizowaliśmy wiele zbiórek na rzecz innych potrzebujących, nigdy tej pomocy Sami nie potrzebowaliśmy, aż do tego momentu” – opowiadają wolontariusze.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie