Kierowcy atakuja pracowników Strefy Płatnego Parkowania. Urząd zorganizował im kurs samoobrony

Pracownicy kontrolujący Obszar Płatnego Parkowania narażeni są na ataki słowne oraz fizyczne ze strony kierowców. Aby pomóc im lepiej chronić siebie w takich trudnych sytuacjach, zostało zorganizowane specjalistyczne szkolenie. Warsztaty samoobrony przeprowadzili pracownicy straży miejskiej oraz współpracujący z nimi psycholog – poinformował krakowski magistrat.

W trakcie szkolenia kontrolerzy mieli możliwość posłuchania o technikach radzenia sobie z osobą agresywną. W części praktycznej poznali jak prawidłowo bronić się w przypadku próby ataku.

– Cieszymy się, że nasza współpraca się zacieśnia. To dla nas bardzo ważne, że możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Pamiętajmy, że zajęcia z samoobrony to nie tylko obrona fizyczna, to także wykształcenie w sobie cech opanowania i spokoju, nie panikowania w sytuacjach niebezpiecznych, umiejętność rozpoznania zagrożenia czy ukrytej agresji. Psychika w takim momencie jest bardzo ważna i ma w zasadzie decydujące znaczenie w skutecznej obronie. Oczywiście kursy, szkolenia czy treningi nie dają pewności, że obronimy się przed każdym przeciwnikiem, w każdej sytuacji, ale na pewno rośnie nasze poczucie pewności siebie i komfort psychiczny – mówi Marek Anioł, rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej.

1140 mandatów jednego dnia w Strefie Płatnego Parkowania. Kierowcy zapomnieli o zmianie przepisów

Jarek Strzeboński

21 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie