Kim są nowi mieszkańcy ZOO? Letnie nabytki w Egzotarium

Aksolotl / fot. zoo-krakow.pl

Niektórzy z nich wyglądają słodko i uroczo, a inni przerażająco i obrzydliwie! W Ogrodzie Zoologicznym w Krakowie pojawiły się trzy nowe gatunki zwierząt. Najnowsi mieszkańcy będą czekać na gości w Egzotarium. Zobaczcie, kim są nowe nabytki krakowskiego ZOO.  

Boa pacyficzny / fot. zoo-krakow.pl

Tego koleżki raczej nie chcielibyście spotkać na drodze, bo należy do rodziny dusicieli! Boa pacyficzny posiada charakterystycznie spłaszczoną głowę i zadarty pysk. Zamieszkuje tereny zalesione, chętnie przebywa na drzewach. Obszar jego występowania obejmuje Nową Gwineę, Wyspy Salomona, Celebes, Wyspy Tokelau. Poluje głównie na małe ssaki, jaszczurki i żaby. Jest gatunkiem jajożyworodnym.

Żaba gigant / fot. zoo-krakow.pl

Ten przyjaciel to żaba gigant, czyli jedna z największych żab na świecie! Osiąga 21 cm długości i ciężar do 700 g. Zamieszkuje tropikalny las deszczowy Wysp Kanaryjskich: Dominikany i Montserrat. Prowadzi nocny tryb życia. Żywi się owadami i małymi kręgowcami.

Aksolotl / fot. zoo-krakow.pl

Niech Was nie zmyli ten uroczo wyglądający, różowy kolega! Aksolotl to drapieżny gad ogoniasty! Jest endemitem – występuje jedynie w jeziorze Xochimilco na południe od stolicy Meksyku. Charakterystyczne dla aksolotla są trzy pary skrzeli zewnętrznych, położone po obu stronach głowy. Jego postać larwalna jest zdolna do płciowego rozmnażania się, co określane jest mianem neotenii.

js/krakow.pl

Zobacz także