Kolacja Vuelta a España już w sobotę w restauracji Sobre Mesa

Już 27 stycznia restauracja Sobre Mesa (al. 3 Maja 51) zaprasza na kolejną kolację degustacyjną inspirowaną smakami hiszpańskich regionów. Początek o 19.00.

Niczym słynny kolarski wyścig, kulinarny projekt Vuelta a España pędzi od jednego regionu do kolejnego. Były już: Walencja, Katalonia i Rioja, a tym razem kucharzy zainspirują: Galicja oraz Kastylia i Leon. Autorską, pięciodaniową kolację przygotuje szef kuchni Sobre Mesy Rafał Drobniak wraz z szefami: Michał Lelkiem, Rafałem Jakóbskim i Grzegorzem Śmiertką. Będzie także muzyka na żywo w wykonania wirtuoza gitary klasycznej Michała Czachowskiego.

Położony nad Atlantykiem region Galicji słynie z sanktuarium Santiago di Compostela i prowadzącej do niego Camino de Santiago, czyli drogi św. Jakuba. Nic zatem dziwnego, że w menu kolacji pojawią się małże św. Jakuba. Będzie można spróbować także poławianych przy brzegach Galicji turbotów.

Danie restauracji Sobre Mesa, fot. materiały prasowe

Z kolei położona w nieco głębiej wewnątrz kraju Kastylia i Leon to region, w którym jedzenie jest niemalże lokalną świętością i wielowiekową tradycją. Zresztą już w XII-wiecznym poemacie “Pieśń o Cydzie”, skarbie literatury hiszpańskiej, wychwalane są walory kastylijskiej kuchni. Ta część kraju zaliczana jest do tak zwanej “Hiszpanii pieczeni”, dlatego na kolacji w Sobre Mesie nie zabraknie pieczystego: będzie nim mięso przepiórki.W czasie całej kolacji będą też ukryte w daniach hiszpańskie pyszności jak papryczki pimientos, chorizo, czy tuńczyk. Całość kolacji zwieńczy tradycyjny galicyjski deser, czyli tarta de santiago.

Szczegóły kolacji oraz rezerwacji można znaleźć TUTAJ 

Szymon Gatlik
Przewodnik kulinarny i winiarski, miłośnik lokalnej kuchni, członek Slow Food International, międzynarodowej organizacji dbającej o “dobre, czyste i sprawiedliwe” jedzenie. Organizator kolacji degustacyjnych i ekspert programu Polskie Skarby Kulinarne. Jest m.in. autorem tras kulinarnego zwiedzania Krakowa certyfikowanym przewodnikiem po krakowskiej winnicy Srebrna Góra.

Najnowsze

Co w Krakowie