Kolejarze z całej Polski przybyli do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W sobotę, 9 września po raz dwudziesty pierwszy do Sanktuarium pielgrzymowali kolejarze z całej Polski. Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz.

Jak podkreślił biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, pielgrzymka kolejarzy jest dziękczynieniem. – Ale dziękując ośmielamy się prosić o łaski na kolejne dni naszego życia i pracy. Szczególnie o to prosimy dziś dla całej braci kolejarskiej. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wam w waszych obowiązkach i chroni od niebezpieczeństw. Niech obdarza was łaską silnej i niezachwianej wiary. Dziękuję wam za waszą obecność i za tą pielgrzymkę, na którą się zjeżdżacie z całej Polski. To ważne świadectwo wiary i za tę wiarę wam dziękuję – powiedział bp Chrząszcz.

Minister Andrzej Adamczyk, w okolicznościowym liście odczytanym przez Szefa Gabinetu Polityczego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala, podziękował Kolejarzom za zaangażowanie w walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, a także życzył im bezpiecznej służby.

Msza święta była centralnym punktem pielgrzymki. Poprzedziła ją droga krzyżowa i konferencja „Chrystus w Kościele drogą, prawdą i życiem”.

fot. Ministerstwo Infrastruktury

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie