Komu Andrzej Duda zawdzięcza wygraną? Ważny polityk PiS nie pozostawia złudzeń

flickr.com

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie dzięki poparciu ponad 10 mln Polaków. Ale europoseł PiS Joachim Brudziński ma swoje zdanie na ten temat. „Zwycięstwo to zawdzięcza (tak samo jak 5 lat temu) Jarosławowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka” – tak ważny polityk w PiS skomentował zwycięstwo Andrzeja Dudy.

Wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest szeroko komentowana przez polityków partii rządzącej. Na tle różnych opinii wyróżnia się ta przedstawiona przez Joachima Brudzińskiego, bardzo wpływowego polityka PiS.

„Po wynikach przedstawionych przez PKW rozpocznie się teraz festiwal, podziękowań i analiz kto najbardziej przyczynił się do zwycięstwa PAD. Prawda jest taka, że zwycięstwo to Prezydent zawdzięcza (tak samo jak 5 lat temu) Jarosławowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka.” – napisał na Twitterze.

Jak podało TVP Info,Jarosław Kaczyński w momencie ogłaszania sondażowych wyników drugiej tury był na Jasnej Górze. Był tam również dwa tygodnie wcześniej, gdy ogłaszano wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.

GS

Zobacz także