Konfederacja: Odwołać Łukasza Franka!

Fot,. Grzegorz Skowron

Jak skończy się to całe zamieszanie? Działacze Konfederacji zaapelowali dzisiaj o dymisję Łukasza Franka, który jest odpowiedzialny za ostatnie zmiany w układzie komunikacji w mieście.

– W zeszłym tygodniu głośno komentowaliśmy wprowadzane w centrum Krakowa zmiany w organizacji ruchu. Dzisiaj chcemy wezwać Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Radę Miasta Krakowa do podjęcia działań ws. dyrektora Zarządu Transportu Publicznego Łukasza Franka – powiedział Bartosz Bocheńczak podczas środowej konferencji prasowej.

″Kraków to nie jest Amsterdam, który ma autostradę przez środek miasta czy pięć linii metra. Infrastruktura naszego miasta nie jest tak rozbudowana, co najlepiej widać na przykładzie kolei podmiejskiej. Pan Dyrektor Franek nie zdaje sobie sprawy, że transport publiczny to system naczyń połączonych i nawet jedna punktowa zwężka może zakorkować całą dzielnicę″ – piszą przedstawiciele Konfederacji.

– Zdaniem tego ugrupowania na problem transportu miejskiego należy patrzeć w sposób całościowy. Kilka punktowych zwężek i parę kilometrów ścieżki rowerowej nie rozwiąże problemów wieloletnich zaniedbań w polityce infrastrukturalnej miasta. Mogą jednak sprawę pogorszyć, co pokazuje przykład ul. Grzegórzeckiej, gdzie samochody zostały zepchnięte na torowisko, bo ich miejsce zajęły ścieżki rowerowe – stwierdził Bartosz Bocheńczak.

W obliczu tych nielogicznych i karygodnych zmian, wzywamy Prezydenta Jacka Majchrowskiego do odwołania Łukasza Franka oraz zmian, które wprowadził w ostatnich tygodniach – apeluje Konfederacja.

Dziś Rada Miasta Krakowa debatuje nad zmianami w organizacji ruchu na krakowskich ulicach. Dyskusję relacjonujemy na żywo.

Zmiany na krakowskich ulicach. Debata na sesji Rady Miasta Krakowa (RELACJA NA ŻYWO)

ml, inf. prasowa

Zobacz także