Konsultacje społeczne w sprawie budowy Centrum Muzyki w Krakowie potrwają blisko trzy miesiące

Od 2 listopada 2020 do 29 stycznia 2021 roku prowadzone będą konsultacje społeczne dotyczące budowy Centrum Muzyki w Krakowie. Władze miasta chcą postawić taki obiekt w rejonie Cichego Kącika.

Konsultacje w sprawie budowy Centrum Muzyki będą prowadzone przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa wraz z Miejskim Centrum Dialogu. Potrwają blisko trzy miesiące. Nie są jeszcze znane szczegóły przyjmowania uwag i wniosków, ale można się spodziewać, że konsultacje będą prowadzone głównie zdalnie – ze względu na trwającą epidemię koronawirusa.

Do przeprowadzenia takich konsultacji zobowiązała prezydenta Rada Miasta. Większość radnych uznała, że skoro samorząd krakowski rezygnuje z budowy Centrum Muzyki razem z Urzędem Marszałkowskim i skoro zmienia lokalizację tego obiektu (z Grzegórzek na Cichy Kącik), to konieczne jest zapytanie mieszkańców, co o tym sądzą. „Uzasadnienie dla przeprowadzenia konsultacji społecznych wynika z tego, że pierwotna lokalizacja Centrum Muzyki została wypracowana wraz z mieszkańcami, a nagła zmiana decyzji i umiejscowienie inwestycji na Cichym Kąciku nie było poprzedzone wysłuchaniem głosu krakowian” – czytamy w uchwale Rady Miasta z września tego roku.

Wiele lat temu miasto przymierzało się do budowy sali koncertowej w Cichym Kąciku, ale kiedy pojawił się pomysł budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach, zrezygnowało z tych planów. Teraz do nich wraca.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie