Koronawirus. Kolejna rekordowa liczba zakażeń w Małopolsce

Tylko w niedzielę 29 marca 2020 roku w Małopolsce potwierdzono aż 38 nowych przypadkch zakażenia koronwairusem. W Małopolsce mamy już 150 chorych na koronawirusa. W szpitalu w Myśleniach zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna epidemii w Małopolsce.

„Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane” – poinformowało w niedzielę wieczorem biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W niedzielę w południe Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 22 osób. W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie). W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna). Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego. „Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych” – przekazało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W porannym komunikacie była mowa o 11 nowych zakażeniach w naszym regionie. Tym samym tylko dzisiaj przybyło aż 38 chorych. W piątek przybyło 24 potwierdzonych zakażeń, w sobotę – 19. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone już u 150 osób.

Rekordowy wzrost potwierdzonych zakażeń w Małopolsce to nie jedyna zła wiadomość – mamy pierwszą ofiarę śmiertelną w naszym regionie. W szpitalu w Myślenicach zmarł pacjent zakażony koronawirusem.  89-letni mężczyzna trafił na SOR z objawami zapalenia płuc, potem leżał na oddziale pulmonologicznym, gdzie zmarł w sobotę po południu. Jego zgon doliczono do oficjalnych statystyk dopiero w niedzielę wieczorem

GS

Wybory prezydenckie 2020. Jak podczas epidemii zbierać podpisy? Wybory trzeba odwołać

Najnowsze

Co w Krakowie