Koronawirus. Najwięcej zgonów od początku epidemii

Musisz przeczytać

Ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w całym kraju aż 445 osób. Tak dużej liczby zgonów jednego dnia nie było jeszcze od początku epidemii. Także w Małopolsce mamy rekordową liczbę zgonów – z powodu COVID-19 zmarło 77 Małopolan.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju mamy 445 kolejnych zgonów z powodu COVID-19. Wśród nowych ofiar śmiertelnych 59 osób nie miało żadnych chorób współistniejących.

W Małopolsce odnotowano 77 zgonów z powodu koronawirusa. To osobowy w wieku od 44 do 97 lat, z powiatu suskiego (13 osób), z Krakowa (11 osób), z powiatu olkuskiego (9 osób), wielickiego (8 osób), nowosądeckiego (7 osób), z powiatów tarnowskiego, myślenickiego, krakowskiego oraz brzeskiego (po 5 osób), z Nowego Sącza (3 osoby), z Tarnowa (2 osoby) oraz powiatów nowotarskiego, gorlickiego, dąbrowskiego oraz bocheńskiego (po 1 osobie). Pięćdziesiąt dziewięć osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 862.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca