Koronawirus. Poniedziałek 30 marca 2020. Rośnie liczba zakażeń. Rekordowy wzrost ofiar śmiertelnych. AKTUALIZACJA

193 nowe zakażenia koronawirusem i aż 9 kolejnych ofiar śmiertelnych epidemii – tak kończy się poniedziałek 30 marca 2020 roku. Liczba chorych przekroczyła już dwa tysiące i wynosi 2055, a liczba zgonów z powodu epidemii wzrosła do 31. Tylko dziś w Małopolsce przybyło 24 chorych z koronawirusem.

Wprawdzie poniedziałek nie przyniósł rekordowego wzrostu liczby zakażeń, ale tylu zgonów z powodu epidemii w ciągu jednej doby jeszcze nie mieliśmy. Dziś poinformowano o śmierci kolejnych 9 osób, tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 31.

Rano resort zdrowia informował o śmierci czterech osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. Wieczorem podano informację o kolejnych 5 ofiarach śmiertelnych. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

193 nowe zakażenia

„Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego” – czytamy w wieczornym komunikacie Ministerstwa Zdrowia

„Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – poinformował w południe resort zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Rano pojawił się komunikat o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem,. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego” – poinformowało rano w poniedziałek 30 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia.

W Małopolsce potwierdzono dziś 24 kolejne zakażenia

Rano była informacja o 5 nowych chorych z koronawirusem w Małopolsce. „W tej grupie jest kobieta w sile wieku z Krakowa oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego (starsza kobieta, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a 4 przebywają w izolacji domowej” – podało w poniedziałek rano biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W południe doszło 19 chorych. Jak informuje Urząd Wojewódzki W tej grupie jest:
– 7 osób z Krakowa (2 młodych mężczyzn, 1 młoda kobieta oraz 4 kobiety w sile wieku),
– 5 osób z powiatu wielickiego (2 kobiety w sile wieku i 3 mężczyzn w sile wieku),
– 2 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku),
– 2 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety w sile wieku),
– 1 osoba z powiatu bocheńskiego (młoda kobieta),
– 1 osoba z powiatu oświęcimskiego (mężczyzna w sile wieku),
– 1 osoba z powiatu dąbrowskiego (mężczyzna w sile wieku).
„Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 17 osób przebywa w izolacji domowej” – podało w południe biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W Małopolsce potwierdzono do tej pory 174 zakażenia, tylko dziś – 24. Z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba. To 89-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego, który zmarł w szpitalu w Myślenicach w sobotę 28 marca 2020 r.

GS

Wybory prezydenckie 2020. Jak podczas epidemii zbierać podpisy? Wybory trzeba odwołać

Najnowsze

Co w Krakowie