Koronawirus. Sobota 28 marca. Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce i Małopolsce

1481 zakażeń w Polsce, w tym 109 w Małopolsce – to najnowszy bilans koronawirusa. Tylko w sobotę rano potwierdzono 92 kolejne zakażenia, w tym 16 z Małopolski. Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 17.

„Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego” – poinformowało w sobotę wczesnym popołudniem Ministerstwo Zdrowia.

Rano przekazano dane o 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego” – mówi poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia.

Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wzrosła do 1481. Oficjalnie odnotowano 17 zgonów z powodu koronawirusa. W sobotę w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W Małopolsce w południe badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 4 osób – mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia). 3 osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji.

W sobotęr rano badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób. „W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku). 8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane” – informowało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W Małopolsce mamy już 109 chorych, tylko wczoraj potwierdzono 24 nowe zakażenia, a dziś do statystyk koronawirusowych doliczono kolejne 16 przypadków.

GS

Wybory prezydenckie 2020. Jak podczas epidemii zbierać podpisy? Wybory trzeba odwołać

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie