Koronawirus w Krakowie. Czwarty szpital polowy pod Wawelem. Grupa Azoty zdradza gdzie

Fot. WSSE Kraków

Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie. Będzie to już czwarty szpital polowy w stolicy Małopolski. Powstanie przy ul. Focha – w hali Cracovii.

„Na mocy ustaleń pomiędzy Grupą Azoty a Ministerstwem Aktywów Państwowych, spółka wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha. Docelowo znajdzie się w nim 150 łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19” – poinformowało biuro prasowe Grupy Azoty.

Powstał już nawet zespół pod nadzorem wiceprezesa zarządu Grupy Azoty S.A. dr. Grzegorza Kądzielawskiego, który we współpracy z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą oraz wybranym szpitalem patronackim ustala szczegóły dotyczące funkcjonowania szpitala.

Rozpoczęcie prac związanych z budową szpitala zaplanowano na poniedziałek, 2 listopada. – Jesteśmy obecnie na etapie ustalania dokładnego harmonogramu prac, jest to duże wyzwanie, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś uda nam się rozpocząć pierwsze prace na terenie Hali Cracovia. Na bieżąco będziemy informować o poszczególnych etapach powstawania szpitala, a przede wszystkim o planowanym terminie uruchomienia placówki – mówi dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

To już czwarta lokalizacja szpitala polowego w Krakowie. Od jakiegoś czasu działa taka placów w dawny m Centrum Urazowym i Medycyny Ratunkowej przy ul. Kopernika. Szpitale tymczasowe mają też powstać w hali EXPO Kraków oraz Tauron Arenie.

(GS)

Zobacz także