„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Koronawirus w Krakowie. Dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego objęte kwarantanną. Kolejne przypadki zakażenia w Małopolsce, w tej grupie jest poseł Siarka

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Epidemia koronawirusa coraz bardziej się rozprzestrzenia. Potwierdzono zakażenie u trzech pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dwa oddziały tego szpitala objęto kwarantanną. W Małopolsce potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia, w sumie w regionie jest już 24 chorych. W tej grupie jest poseł Solidarnej Polski Edward Siarka.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry – informuje rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Ale to nie jedyne złe wiadomości związane z rozwojem epidemii w naszym regionie. Zamknięte zostały dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii i Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii. U trzech pracowników pierwszego z tych oddziałów potwierdzono zakażenie koronawirusem. „Informujemy, że w związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii – od dnia 22.03 zostały zamknięte dwa znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii” – czytamy w komunikacie szpitala. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. 

Jak podaje szpital, źródłem zarażenia wirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą.

Najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia mówi o 64 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie w Polsce mamy już 627 chorych na koronawirusa i 7 zgonów osób zakażonych.

Wśród zakażonych jest poseł Solidarnej Polski Edward Siarka – parlamentarzysta potwierdził to w rozmowie z portalem Telewizji Nowotarskiej. Według nieoficjalnych informacji małopolski poseł miał kontakty z zakażonym wcześniej ministrem środowiska Michałem Wosiem. Rodzina posła i jego współpracownicy zostali objęci kwarantanną.

W Małopolsce potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem, hospitalizowanych jest 40 osób, kwarantanną objęto 7020 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 1676.

GS

Koronawirus w Krakowie. Narodowa kwarantanna – powód do dumy czy kłopot?

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca