Koronawirus w Krakowie. Gwałtowny przyrost zachorowań w Małopolsce. Siedem potwierdzonych, nowych przypadków zakażenia

fot. KRKnews.pl

Wśród kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem aż 7 jest z Małopolski. W naszym regionie chorych na koronawirusa jest 14 osób, dwa razy więcej niż dzień wcześniej

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 potwierdzonych przypadkach zakażenie koronawirusem, w tym 5 z Małopolski.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych pięciu osób: dwóch kobiet i trzech mężczyzn – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego. Dwie osoby z tej grupy są starsze, dwie w sile wieku, jedna młodsza. Ich stan jest stabilny.

Osoby zakażone już przebywają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub – według wskazań medycznych – zostaną tam przewiezione.

 

W kolejnym komunikacie była mowa o jeszcze jednym zakażeniu, a wieczorem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek w naszym regionie. – To mężczyzna w sile wieku z Krakowa. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej – infornuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 13 osób, w całym kraju – u 425. Zmarło 6 osób zakażonych, choć jedną z nich resort zdrowia pomija w statystykach, bo bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa po porodzie.

W naszym województwie hospitalizowanych jest 30 osób, kwarantanną objęto 5409, a nadzorem sanitarnym – 1579. W całym kraju na oddziałach zakaźnych przebywa blisko 900 chorych i podejrzanych o zakażenie, na obowiązkowej kwarantannie przebywa ponad 47 tys. osób, do tego 62 tys. zgłoszona jest do izolacji po powrocie z zagranicy. Pod nadzorem sanitarnym jest kolejne 53 tys. osób/

Wśród zakażonych jest wiceminister rolnictwa, więc całe kierownictwo resortu zostało objęte przymusową kwarantanną. Zakażonych jest także dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości, sam minister Zbigniew Ziobro został przebadany i nie ma koronawirusa. Kilka dni temu okazało się, że zakażony koronawirusem został minister środowiska Michał Woś., wtedy na dwa dni kwarantanną objęto kilkunastu ministrów, ale po negatywnych wynikach badań na koronawirusa wrócili do pracy.

Takie badania przeszli też prezydent Andrzej Duda, pierwsza dama, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i rzecznik prezydenta.

GS

Koronawirus w Krakowie. Narodowa kwarantanna – powód do dumy czy kłopot?

 

Zobacz także