Koronawirus w Krakowie. Znany zakonnik trafił do szpitala, zakażony jest też senator PiS

Koronawirus dopada coraz więcej znanych osób. Zakażony jest m.in. ojciec Leon Knabit, znany zakonnik z Tyńca, który leży w szpitalu. Zakażony koronawirusem jest także senator PiS Marek Pęk.

„Nasza wspólnota rozpoczyna dziś (30.10) dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie” – podało opactwo benedyktynów w Tyńcu. W komunikacie jest też informacja, że zakażonym mnichem jest o. Leon Knabit, najstarszy wiekiem członek wspólnoty. „Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju” – informują zakonnicy.

Wicemarszałek senatu Marek Pęk sam poinformował, że jest zakażony. „wirus nie wybiera, COVID-19 dopadł i mnie. Trzeba wziąć tego byka za rogi! Nie mam poważnych objawów, rozpocząłem kwarantannę. Uważajcie na siebie, przestrzegajcie prawa, zachowujcie dystans, bądźcie odpowiedzialni za siebie i za innych!” – napisał Marek Pęk.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie