Koronawirus w Małopolsce. Rekordowa liczba zakażeń. Blisko 200 nowych przypadków

fot. KRKnews.pl

Mamy kolejny rekord nowych zakażeń w Małopolsce. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono blisko 200 nowych przypadków COVID-19. Dokładnie – 193. W samym Krakowie – 43.

To nie są dobre wiadomości. W Małopolsce koronawirus bije kolejne rekordy. Ostatniej potwierdzono 193 nowe zakażenia. Tylu przypadków zachorowań na COVID-19 w ciągu jednego dnia jeszcze w naszym województwie nie było.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 193 Małopolan. To 71 kobiet i 122 mężczyzn, od roku do 90 lat.To mieszkancy Nowego Sącza (50 osób), Krakowa (43 osoby), powiatu nowosądeckiego (21 osób), nowotarskiego (15 osób), limanowskiego (14 osób), krakowskiego (13 osób), tarnowskiego (11 osób), wadowickiego i wielickiego (po 4 osoby), gorlickiego, oświęcimskiego i proszowickiego (po 3 osoby), brzeskiego, myślenickiego i tatrzańskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i suskiego (po 1 osobie). 16 nowych chorych trafiło do szpitala.

W Krakowie mamy 43 nowe zakażenia koronawirusem. To nie jest rekord, ale ciągle utrzymuje się wysoka liczba nowych zachorowań. I jeśli nic się nie zmieni przez kilka najbliższych dni, pod koniec przyszłego tygodnia Kraków trafi do żółtej strefy z dodatkowymi obostrzeniami.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniej kobiety z powiatu tarnowskiego, 69-letniej kobiety z powiatu nowosądeckiego oraz 91-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19” – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody małopolskiego.

Od początku epidemii w Małopolsce potwierdzono 6338 przypadków koronawirusa. Do tej pory wyleczono  2487 osób, zmarło 109, aktywnego koronawirusa ma 3732 Małopolan. W szpitalach przebywa 327 chorych na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia podało,że w kraju mamy dziś 900 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej odnotowano w Małopolsce. Ostatniej doby zmarło 13 zakażonych osób.

(GEG)

Jest lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Kraków zagrożony!

Zobacz także