„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Krajobraz jak po apokalipsie. Tak powstaje nowa al. 29 listopada [wideo]

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Wycinka drzew, wyburzanie budynku i wielki plac budowy – w taki sposób przygotowywane jest miejsce do poszerzenia al. 29 listopada.

Budowlańcy po kolei muszą pokonać wszystkie przeszkody, jakie stoją na drodze do rozbudowy drogi. Najtrudniejsze z nich to dwa wiadukty kolejowe. Żeby zmieściła się pod nimi nowa 29 Listopada, trzeba je poszerzyć.

„Przy mniejszym, nieopodal skrzyżowania z ulicą Siewną trwają intensywne prace. Niedawno ustawiono tam palownicę, która pomoże wybudować nowy wiadukt. Zadanie odbywa się przy ruchu pociągów, które jeżdżą po jednym torze na czynnej części wiaduktu” – informują urzędnicy.

W innych częściach rozbudowywanego fragmentu alei 29 listopada trwają prace przy wyburzaniu budynków kolidujących z nową drogą oraz wycinka roślinności. Przebudowa popularnej wylotówki na Warszawę obejmuje fragment o długości 2,6 kilometra. Budowlańcy poza nowymi wiaduktami przeniosą kolidujące uzbrojenie terenu, przebudują i rozbudują odwodnienie i oświetlenie ulicy.

„Nie zabraknie rozwiązań dla innych użytkowników ruchu: powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Przewidziano także buspasy, a ekrany akustyczne sprawią, że ruch samochodów nie będzie tak mocno doskwierał jak obecnie. Powstanie też nowa sygnalizacja świetlna” – informują urzędnicy.

Prace potrwają około dwóch lata. Inwestycja pochłonie 95 milionów złotych, z czego około 72 miliony pochodzi z funduszy unijnych.

jk

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca