3 maja otrzymasz za darmo flagę (INFORMATOR)

Kto jeszcze nie ma polskiej flagi może ja dostać całkiem za darmo. W najbliższy piątek 3 maja dla uczestników obchodów Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przygotował flagi państwowe

Akcja rozdawania flag rozpocznie się już jutro,  około godziny 11.11 na Wzgórzu Wawelskim, tuż przed rozpoczęciem przemarszu i ok. godz. 11.30 przy Barbakanie, gdzie zlokalizowane będzie okazjonalne stoisko Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z chorągiewkami i wiatrakami w biało-czerwonych barwach.

Krakowskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się złożeniem kwiatów: o godz. 9.00 przy pomniku Hugona Kołłątaja (ul. św. Anny), wspólnie z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego; o godz. 9:45 – przy Pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu.

Następnie o godz. 10:00 w Katedrze Wawelskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita krakowski, ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

Tuż po jej zakończeniu uroczysty pochód patriotyczny wyruszy Traktem Królewskim ze Wzgórza Wawelskiego na plac Jana Matejki. W przemarszu udział wezmą: formacje konne, grupy rekonstrukcyjne, orkiestra wojskowa, kompanie reprezentacyjne służb mundurowych i umundurowanych, przedstawiciele klas mundurowych, poczty sztandarowe i Bractwo Kurkowe. Uczestnicy pochodu zatrzymają się przed Krzyżem Katyńskim na placu im. o. Adama Studzińskiego, gdzie poszczególne delegacje składać będą kwiaty. Po dotarciu na plac Jana Matejki, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odśpiewamy wspólnie hymn państwowy, Wojsko wykona salwę honorową oraz uroczystą zmianę warty i odczytany zostanie Apel Pamięci.

 
 

Po zakończeniu uroczystości serwowana będzie tradycyjna grochówka wojskowa.

To nie koniec 3-majowych atrakcji. O godz. 17 na na Małym Rynku odbędzie się „Majowa Jutrzenka” – 87. Krakowska Lekcja Śpiewania. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni i piosenki patriotyczne. Lekcję poprowadzi Waldemar Domański – pomysłodawca wydarzenia i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

Specjalnie z okazji majowej Lekcji Śpiewania Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Papierowa wersja śpiewnika nie jest jedyną możliwością, by wspólnie śpiewać – wystarczy pobrać śpiewnik na telefon ze strony Biblioteki Polskiej Piosenki.

Najnowsze

Co w Krakowie