Wiceprezydent Andrzej Kulig: 750 nowych stojaków rowerowych do listopada

Musisz przeczytać

Ponad 750 nowych stojaków rowerowych pojawi się w Krakowie do listopada. o tym gdzie maja zostać zamontowane zdecydują mieszkańcy. 

 – Dzisiaj podpisaliśmy umowę na zakup wraz z montażem 750 stojaków rowerowych.
Zależy nam, by znalazły się one w miejscach, które Państwo wskażecie – w pobliżu miejsca zamieszkania, pracy, sklepu – ważne, żeby były zlokalizowane na działkach należących do gminy – mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. 

Stojaki rowerowe zostaną rozmieszczone w nowych lokalizacjach na terenie całego miasta, w tym ok. 250 uchwytów zostanie ustawionych w rejonach placówek oświatowych. Proponowane miejsca na nowe stojaki na terenie należącym do Gminy Miejskiej Kraków, można zgłaszać do Zarządu Transportu Publicznego  poprzez email sekretariat@ztp.krakow.pl.

Dodatkowo zarząd ZTP zamontował dwie stacje naprawy rowerów  w dzielnicy XVII oraz sześć stacji naprawy rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie dostępne punkty są nieodpłatne i dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Mapa z infrastrukturą gdzie możemy naprawić swój rower znajduje się na TUTAJ.  Dodatkowo w tym i przyszłym roku, ZTP planuje doposażyć przestrzeń miejską w kolejne 30 pompek rowerowych.

W miejscach, gdzie są już obecne stojaki rowerowe, natomiast przypięte są do nich wraki, mieszkańcy mają  możliwości zgłaszania wraków rowerowych. Do tej pory zostało odholowanych 281 rowerów, a 29 rowerów czeka w kolejce do odholowania. –  Zgłaszanie wraków rowerowych jest ważne dla utrzymania porządku na ulicach miasta i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla rowerzystów, jak i dla pieszych – informuje ZTP.

(JS)

 

 

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca