Kraków Airport w niezwykły sposób uczciło pamięć o Janie Pawle II

Balony dla Jana Pawła II / fot. Kraków Airport

Lotnisko w Balicach nosi imię Jana Pawła II, więc z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka w niebo wzniosły się balony z flagą papieską oraz Polski. Pracownicy Kraków Airport wzięli także udział w uroczystej Mszy Świętej. 

– 18 maja 2020 roku to szczególny dzień dla Kraków Airport. Mimo wstrzymanego ruchu pasażerskiego jest dniem nadziei na przyszłość, którą przez cały pontyfikat – także podczas swoich licznych wizyt na lotnisku w podkrakowskich Balicach – przekazywał nasz patron Jan Paweł II. Dniem optymizmu dla Kraków Airport i całej małopolskiej gospodarki, w tym turystyki. Wszyscy wiemy, że teraz cała branża lotnicza i turystyczna przeżywa trudne chwile i czeka ją wiele wyzwań i trudności. Jestem jednak przekonany, że przezwyciężymy obecne trudności i odbudujemy małopolską gospodarkę, poprzez odbudowę potencjału Kraków Airport – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wcześnie rano wystartowały balony z flagami papieską i narodową symbolizującą pamięć pracowników lotniska o patronie a także przekonanie, że brak samolotów na niebie to sytuacja przejściowa. W porcie lotniczym odbyła się także Msza Święta z udziałem pracowników Kraków Airport z zachowaniem dystansu sanitarnego na otwartej przestrzeni terminala pasażerskiego. Wzruszające i piękne spotkanie zwłaszcza dla tych pracowników, którzy osobiście witali papieża Jana Pawła II, gdy przylatywał do Krakowa. 

Kraków Airport/js

Zobacz także