Kraków będzie finansował armię ukraińską!

Pół miliona złotych z budżetu miasta Krakowa w sprzęcie na rzecz ukraińskiej armii- taki projekt uchwały zostanie złożony w trybie pilnym na środowej sesji Rady Miasta Krakowa.

Pomysł jest taki, by pieniądze z Krakowa trafiły do ukraińskich samorządów, a te przekażą pieniądze lub zakupiony za nie sprzęt wojsku, które walczy z Rosjanami. Jeżeli radni wyrażą zgodę już na środowej sesji, do końca miesiąca poprzez samorząd Lwowa, Kijowa i Wynohradiwu do armii ukraińskiej trafią buty wojskowe, generatory prądu, piły spalinowe, opaski uciskowe, leki, bandaże, tablety z GPS dla artylerii polowej do szybkiego namierzania celów, być może również drony.

– Rozmawialiśmy dzisiaj z panem prezydentem Jackiem Majchrowskim na ten temat i wyraził zgodę – twierdzi Łukasz Wantuch z Przyjaznego Krakowa. Oprócz niego w spotkaniu uczestniczyli Andrzej Hawranek (Platforma Koalicja Obywatelska) i Jan Stanisław Pietras (Kraków dla Mieszkańców). Cała trójka angażuje się w pomoc Ukrainie, jeździ za naszą wschodnią granicę z transportami.

(GEG)

26 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie