Gibała przegrał z Miszalskim w sądzie, czy wygrał? Kandydaci na prezydenta Krakowa spotkali się w sądzie

Łukasz Gibała pozwał Aleksandra Miszalskiego w trybie wyborczym. Pozew Gibały dotyczył słów, jakie Miszalski wypowiedział w wywiadzie dla Interii. Miszalski powiedział: „Łukasz Gibała zapisywał się do Nowoczesnej, ale go nie przyjęli, do Polski 2050 go odrzucili”. Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Gibała. Po naradzie Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek Łukasz Gibały.

Pozew dotyczył słów jakie wywiadzie dla Interii wypowiedział Aleksander Miszalski. Chodziło konkretnie o jedno zdanie: „ Łukasz Gibała zapisywał się do Nowoczesnej, ale go nie przyjęli, do Polski 2050 go odrzucili”. Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Łukasz Gibałą i złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Miszalskiemu. Gibała domagał się przeprosin, sprostowania oraz wpłaty 20 tys. zł na rzecz Fundacji Pan i Pani Pies.

Po naradzie Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek. Jednocześnie stwierdził, że wypowiedź Aleksandra Miszalskiego nie była zgodna z prawdą, ale wniosek został odrzucony ponieważ według sądu był niewłaściwie sformułowany.

W ocenie sądu, pozew nie mógł być uwzględniony ze względu na zawartą w nim treść. – Wnioskodawca nie domaga się bowiem złożenia oświadczenia, iż wypowiedź jest nieprawdziwa, lecz domaga się złożenia oświadczenia kreującego inną, pozytywną wypowiedź – zaznaczyła sędzia.

Sprawę skomentował Łukasz Gibała: „Wygraliśmy z Aleksandrem Miszalskim – sąd przyznał mi rację, że Miszalski mówił nieprawdę o mojej przeszłości politycznej. Jednocześnie sąd oddalił mój wniosek o przeprosiny z przyczyn formalnych”.

Do wypowiedzi Łukasza Gibały odniósł się sztab wyborczy Aleksandra Miszalskiego – Pragniemy poinformować, że krakowski sąd w całości odrzucił, skierowany w trybie wyborczym, wniosek Łukasz Gibały przeciwko Aleksandrowi Miszalskiemu. Sąd postąpił zgodnie z tym, o co wnioskował pełnomocnik Aleksandra Miszalskiego. Wszystkie inne stwierdzenia w tym temacie są nieprawdziwe – przekazała Joanna Krzemińska, 
rzeczniczka prasowa sztabu Aleksandra Miszalskiego.

Na postanowienie sądu stronom przysługuje zażalenie. 

Jarek Strzeboński 

Gibała i Miszalski spotkają się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Krakowie?

Najnowsze

Co w Krakowie