Kierowca Mercedesa postanowił „zaparkować” na torach tramwajowych (ZDJĘCIA)

Jeśli ktoś czekał dzisiaj, 13 stycznia na tramwaj i się nie doczekał– to być może właśnie dlatego. Kierowca Mercedes zaparkował na ulicy Karmelickiej na torach tramwajowych. Przez ponad godzinne ruch tramwajowy w tym miejscu był sparaliżowany.  

Do śmiechu nie było na pewno pasażerom linii tramwajowych kursujących przez ul. Karmelicką, którzy zmuszeni byli do korzystania z  autobusowej komunikacji zastępczej. Wszystko przez kierowcę, który zablokował torowisko.

fot. Krakowska Platforma Komunikacyjna/ Czytelnik

Około godziny 14.40 wstrzymano ruch tramwajowy na ul. Karmelickiej w kierunku Bronowic. Nieprawidłowo zaparkowany samochód uniemożliwiły przejazd, dlatego  tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe od Teatru Bagateli. Linię 4 skierowano dookoła I obwodnicy, linię 8 i 13 na Dworzec Towarowy, a linia 14 i 24 dojeżdżała na Cichy Kącik. Konieczne było uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Teatr Bagatela – Bronowice Małe. 

Na miejsce przyjechała straż miejska i nadzór ruchu. Ponieważ kierowcy Mercedesa nie udało się zlokalizować, strażnicy wezwali pomoc drogową. Lawet przyjechała po kilkunastu minutach. Auto zostało odholowane. Oprócz mandatu, za złe parkowanie, pokrycia kosztów transportu auta, kierowca prawdopodobnie będzie musiał także zapłacić za spowodowanie wstrzymania ruchu tramwajowego.

Ruch udało się wznowić po około godzinie. 

fot. Czytelnik

Patrycja Bliska

Wyznania z aplikacji randkowych — Czego ludzie szukają online?

 

 

21 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie