Kraków. Mężczyzna wszedł na żurawia budowlanego i chciał skoczyć

W środę w godzinach popołudniowych strażacy  zostali zadysponowani do niezwykle dramatycznego zdarzenia. Na jednej z budów w rejonie Bieżanowa, na żuraw budowlany wspiął się mężczyzna, który przemieszczając się po przęśle dźwigu groził podjęciem próby samobójczej.

Mężczyzna znajdował się na wysokości 20 metrów metrów i odgrażał się, że jeśli ktoś wyjdzie do niego, to skoczy. – Na miejsce skierowano liczne siły i środki w postaci zastępów GCBARt 5/35 Scania i SCD 37 Iveco z JRG-6 PSP Kraków, naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego K01-15, załogi Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Wezwano również policyjnego negocjatora – relacjonuje Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie 

Strażacy rozstawili skokochron oraz nawiązali kontakt z osobą na dźwigu, który w późniejszej fazie działań utrzymywał i kontynuował negocjator policyjny.

Negocjacje zakończyły się sukcesem. Osoba zeszła samodzielnie z żurawia, a następnie ambulansem przetransportowano ją w asyście Policji do jednego z krakowskich szpitali.

Patrycja Bliska 

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie – poradnik do wynajmującego

Najnowsze

Co w Krakowie