„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Kraków miastem minibusów? Radni proszą o więcej zwrotnych pojazdów

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Dwóch radnych miasta Krakowa złożyło interpelację, w której proszą prezydenta o zakup nowych minibusów typu Karsan.

– Zwracamy się z prośbą o zakup większej ilości minibusów typu Karsan, które są w stanie dotrzeć z ofertą krakowskiej komunikacji miejskiej do większej liczby mieszkańców. Niestety, ze względu na różne utrudnienia w przejezdności dróg oraz strukturę własności mieszkańcy rejonów: ulicy Adama Bochenka, Bronowic, Przegorzał czy Woli Justowskiej są skazani na brak komunikacji miejskiej w bliskiej okolicy – piszą w interpelacji Rafał Komarewicz i Dominik Homa.

Wobec czego radni proponują uruchomienie dwóch nowych linii autobusowych obsługiwanych przez minibusy typu Karsan: Bronowice (osiedle Widok) – Na Błonie – Wola Justowska – Przegorzały – Salwator oraz Kurdwanów – Cechowa – Podedworze – Bochenka – Łużycka – Nowosądecka – Piaski Nowe lub II wariant: Kurdwanów – Cechowa – Łużycka – Bochenka – Podedworze – Piaski.

Na początku lutego magistrat poinformował, że do Krakowa dotarły dwa autobusy typu mini. Zanim wyjadą na ulice muszą jeszcze przejść odbiory techniczne.
„Karsany to pojazdy o długości ok. 6 m. W środku jest miejsce dla 21 pasażerów. To najmniejsze i najbardziej zwrotne pojazdy w taborze MPK SA w Krakowie. Największą zaletą tych małych autobusów jest możliwość przejazdu wąskimi uliczkami i przez małe skrzyżowania” – czytamy na oficjalnej stronie magistratu.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca