Kraków miastem wielbłądów. Ale słodziutka!

Patrzcie na tą panienkę! W krakowskim zoo można podziwiać już zwierzaki, które właśnie przyszły na świat. Wśród nowych lokatorów jest mała samiczka wielbłąda

Wiosną przyroda budzi się do życia, a na świat przychodzą młode. W ostatnich miesiącach w krakowskim zoo powiększyły się stada zwierząt kopytnych – w kwietniu urodziły się jeleń milu i owieczki grzywiaste arui. W maju stado wielbłądów powiększyło się o białą samiczkę, która towarzyszy już swojej dwugarbnej mamie na wybiegu.

Maleństwo nie ma jeszcze imienia i możesz pomóc to zmienić. Do środy 17 czerwca zoo czeka na propozycje imienia dla małego wielbłąda

Na świat przyszły jeszcze dwa samce antylopy eland, samiec markura turkmeńskiego oraz renifer. Wszystkie maluchy przebywają w towarzystwie dorosłych członków stada.

Najmłodszym nabytkiem jest lemurek katti, jeszcze bardzo – i to dosłownie – związany z mamą. Ten gatunek tak ma – lemurze dzieci po urodzeniu wczepiają się w futra matki na brzuchu i tak sobie z nią podróżują. Matkom wcale nie przeszkadza to w chodzeniu ani skakaniu po gałęziach. Samica lemura rodzi zazwyczaj jedno, czasem dwa młode o masie 50–80 g i opiekuje się potomstwem przez 6 miesięcy. Lemury katti są aktywne w dzień, co jest cechą rzadko spotykaną u lemurowatych.

Przypominamy, że od 20 maja krakowskie zoo jest ponownie otwarte dla gości. Na jego terenie należy zachować ostrożność, zdezynfekować ręce płynem odkażającym oraz poruszać się w maseczkach ochronnych.

krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie