Most Dębnicki zamknięty dla pieszych. Nawierzchnia do poprawki

Od przyszłego tygodnia rozpocznie się wymiana części uszkodzonej nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na moście Dębnickim. Od jej położenia minęło niecałe pięć miesięcy. Urzędnicy tłumaczą, że była to tymczasowa warstwa, którą teraz trzeba wymienić na właściwą. 

Minęło niecałe pięć miesiące od zakończenia remontu mostu Dębnickiego, a na ścieżce pieszo-rowerowej na moście pojawiły się ukruszenia betonu. Ubytki pojawiły się na ścieżce bliżej Wawelu. Co ciekawe, na ścieżce po drugiej stronie mostu – od Salwatoru – takich ubytków nie ma. Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miasta Krakowa – tak miało być.

Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy ZDMK, wyjaśniał w marcu w rozmowie z KRKnews.pl, że obecna sytuacja to wynik pogody. Aby oddać most w terminie, zdecydowano się na ułożenie na ścieżce od strony Wawelu tymczasowej warstwy zabezpieczającej.

– W listopadzie, kiedy zbliżał się termin zakończenia prac na moście, warunki pogodowe nie były już sprzyjające, dlatego wykonawca, w uzgodnieniu z ZDMK, położył na ścieżce tymczasową warstwę żywicy – tłumaczył rzecznik ZDMK. Rzecznik  dodawał, że dodatkowe prace zostały zapisane w aneksie do umowy z wykonawcą i nie będą się to wiązało z dodatkowymi kosztami dla miasta. Podkreślmy, że ZDMK wyraźnie informowało o konieczności remontu tylko jednej strony mostu.

Tymczasem dzisiaj magistrat poinformował, że prace zaczną się w przyszłym tygodniu, ale będą prowadzone na ścieżkach pieszo -rowerowych po dwóch stronach mostu. Prace realizowane będą w dwóch etapach
 

– Od środy, 24 kwietnia ruszą prace na chodniku od strony Wawelu – od ok. godz. 7.00, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części mostu. Roboty potrwają do wtorku, 30 kwietnia. Od poniedziałku, 6 maja rozpoczną się prace na chodniku od strony Salwatora. On również zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Roboty potrwają do soboty, 11 maja – przekazał urząd miasta. 

Skąd taka nieścisłość? O to ponownie zapytaliśmy Zarząd Dróg Miasta Krakowa.  – Na ścieżce od strony Salwatora, przeprowadzone zostanie malowanie gzymsów oraz wykonana zostanie dylatacja poprzeczna czyli  tzw. uszczelnienie. Dodatkowo może pojawić się potrzeba wykonania drobnych poprawek jeśli jakieś ewentualnie się pojawiły od czasu zakończenia prac – tłumaczy Krzysztof Wojdowski z ZDMK. 

Przypomnijmy. Remont mostu Dębnickiego zakończył się 30 listopada, po pięciu miesiącach prac. Deklarowane przez urzędników terminy zakończenia prac były kilkukrotnie zmieniane. Ostatni termin, z nocy 22 na 23 listopada, również nie został dotrzymany.

Remontu mostu Dębnickiego opóźni się przez złą pogodę

Jarek Strzeboński 

Wymiana opon w Krakowie – najważniejsze informacje

Najnowsze

Co w Krakowie