Kraków. Od dzisiaj możemy jeździć na jednym bilecie pociągiem, autobusem i tramwajem

Od dzisiaj, 1 sierpnia na jednym bilecie będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały porozumienie i dojeżdżają tam miejskie autobusy. Bilet Metropolitalny i Małopolski Bilet Zintegrowany ma pozwolić zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Stawki za nowe bilety wynoszą: 159 zł miesięcznie za bilet metropolitalny obejmujący strefę I czyli miasto Kraków; 169 zł za bilet obejmujący strefę I i II, czyli także bliższy obszar podmiejski oraz 199 zł za bilet metropolitalny obejmujący strefy I, II i III, czyli wszystkie miejsca, gdzie dojeżdża krakowska komunikacja miejska. Możliwe jest także wykupienie biletu za 109 zł obejmującego tylko podmiejskie strefy II i III. Co ważne, w ramach oferty obowiązują ulgi ustawowe. Pasażerowie, którzy korzystają z transportu kolejowego i są zadowoleni z obecnej oferty przewozowej wciąż będą mogli z niej korzystać.

Dla porównania bilet miesięczny na przejazd komunikacja miejską w Krakowie (I strefa) na wszystkie linie to obecnie 148 zł, a na I i II strefę – 179 zł. Jeśli ktoś dojeżdża do Krakowa pociągiem, będzie mógł zaoszczędzić.

Miesięczne bilety zintegrowane będą obowiązywać we wszystkich pojazdach krakowskiej Komunikacji Miejskiej, w systemie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Województwo Małopolskie, a także komunikacji organizowanej przez gminy: Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś i Zielonki. Wszystkie „Bilety Możliwości” będzie można zakupić w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna (także w aplikacji iMKA), a okresowy Bilet Metropolitalny będzie także dostępny w kanałach sprzedaży Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

fot. ZTP w Krakowie

Jarek Strzeboński

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie