26-latek topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Policjant wskoczył za nim do Wisły

Asp. szt. Rafał Zakrocki, policjant z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratował 26-latka, który topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Funkcjonariusz wskoczył do Wisły za tonącym i wciągnął go na policyjną łódź ratunkową.

W ostatni piątek (3 lutego 2023 roku) służbę dyżurną w Komisariacie Wodnym Policji w Krakowie pełnił asp. szt. Rafał Zakrocki. Około godziny 1. w nocy policjant otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Zwierzynieckiego w Krakowie. Funkcjonariusz błyskawicznie odpalił łódź motorową i ruszył na pomoc.

Aspirant sztabowy Rafał Zakrocki podpłynął we wskazane miejsce i zaczął wypatrywać potrzebującej ratunku osoby. Pomimo bardzo trudnych warunków, ograniczonej przez porę nocną widoczności, zauważył mężczyznę ledwo utrzymującego się na powierzchni wody. Policjant wskoczył do wody, podpłynął do tonącego i wyciągnął go na pokład łodzi, gdzie okrył go kocem ratunkowym oraz udzielił mu pierwszej pomocy.

Następnie dopłynął z nim do brzegu, gdzie wychłodzonego, ale przytomnego 26-latka funkcjonariusz przekazał przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego. Zaopatrzony przez ratowników medycznych mężczyzna został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

– Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie służą całą dobę. Dzięki temu, że ich siedziba znajduje się przy Wiśle, a ich łódź motorowa jest cały czas zwodowana, funkcjonariusze są wstanie podjąć interwencję o każdej porze na śródmiejskim odcinku Wisły, zdecydowanie szybciej niż inne służby – podkreślają małopolscy policjanci.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie